07.11.2013.

Gatos del Mundo

Gatos del Mundo je zadarski art punk trio. Grupa je osnovana u travnju 2012. Članovi grupe su Kris Vunić, Pavle Valerjev i Ivan Milin. Sva trojica su ustaljeni članovi hrvatske underground scene; Vunić i Valerjev surađuju kao članovi noise-rock benda [mandelbrot set] a Milin je punk veteran iz mnogih bendova npr. Nikad ništa od nas, Harald Blixen,Trn u oku.

Gatosi svojim pristupom nastoje na svoj način punk učiniti neočekivanijim i uzbudljivijim. Pri tom preuzimaju dio estetike hardcore-punka, art-rocka, psihodelije i avangardne kompozicije. Osim standardne bubanj-bas-gitara opreme svakog punk trija, ne ustručavaju se koristiti elektroničke loopove, sinth i vokalne efekte. Gatos del Mundo debitiraju na zadarskom festivalu JUMF gdje pobjeđuju u konkurenciji demo bendova i snimaju singlicu s dvije pjesme.

Diskografija
Singlica (dvije pjesme: "Invictus" i "Solarna jedra") i live EP "Transmitter".
U planu je snimanje LP-a.