19.02.2014.

Gruhak

Gruhak je dubrovački bend nastao prije deset godina. Počeli su sa coverima i prije nekoliko godina pokrenuli kanal na youtubeu. Ubrzo je brojka gledanja skočila na skoro dva miliona i po mnogim komentarima bili su najbolji cover bend na youtubeu. Ako vas zanima kako zvuče stari klasici u njihovoj izvedbi, posjetite njihov youtube kanal.

Nedugo nakon toga su zbog pritiske fanova počeli raditi originalni materijal i samim time počeli se odmicat od prefiksa „cover band“. Album „Make a stand“ je izašao prije dvije godine i dobio sjajne kritike od stranih časopisa.

Neke od recenzija:

lyricloungereview

getreadytorock

Što se tiče samih koncerata, proputovali su dobar dio Europe uključujući cijelu Ukrajnu, a nedavno su se vratili sa turneje po Njemačkoj i Engleskoj gdje su izmedju ostalog svirali i u kultnom 100 Clubu.

Na europsku turneju opet kreću u jesen ove godine gdje će promovirati novi autorski materijal koji bi trebao vidjeti svijetlo dana do ljeta 2014.

Članovi benda su Boris Kosović ( vokal ), Ivan Jakić ( gitara ), Lukša Miročević ( bubanj ) i Roberto Di Liddo ( bas ).

www.gruhak.com