19.02.2014.

Riffovski

Riffovski je četveročlani autorski alternativni-rock bend iz Splita Bend je osnovan 1998. godine te je u periodu do 2003. nastupao u Splitu i bližoj okolici pod raznim imenima (Dawn Patrol, Killer Instinct, B.N.K…). Ponovno se okupljaju u lipnju 2011. godine pod imenom Riffovski, te uz svježu navalu kreativne energije u studiju 3/4 snimaju prvi album pod nazivom „Mrtva slova“.

Za snimanje i produkciju je zaslužan Marko Perčić Sula. Album se sastoji od 9 autorskih pjesama na hrvatskom jeziku. Glavne krivce za ovakav zvuk Riffovski nalazi u bandovima 90-ih godina (Mudhoney, Nirvana, Soundgarden, Alice in Chains, Pearl Jam), te rock bandovima 70-ih i 80-ih.

Band prvenstveno teži originalnosti i energičnosti živih izvedbi autorskih pjesama.

Mario Mijota – el.gitara/vokal;
Marko Perčić-Sula - el.gitara/produkcija;